Co dalej ze sztuczną inteligencją?

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Michałem Kosińskim – profesorem Uniwersytetu Stanforda i jednym z czołowych badaczy w dziedzinie psychometrii. Profesor Kosiński należy do grona  najczęściej cytowanych naukowców na świecie, jego prace naukowe zilustrowały skuteczność technik masowej perswazji stosowanych przez firmy takie jak Cambridge Analytica. Przyczyniły się także do opatentowania technologii Facebooka określającej osobowość użytkowników na podstawie danych w ich profilach.

Tematem wykładu będzie profilowanie psychologiczne za pomocą algorytmów, perspektywa rozwoju sztucznej inteligencji oraz wpływ mediów społecznościowych na procesy wyborcze w państwach demokratycznych.

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 16:00 w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu organizowanym przez @Coopernicus.pl

Link do wydarzenia na Faecbooku: https://fb.me/e/8FjbbTfx7

Nasze profile na mediach społecznościowych:
Facebook: www.facebook.com/coopernicuspl/
Instagram: www.instagram.com/coopernicus.pl/