Konkurs Wiedzy o Energetyce

W imieniu Koła Naukowego Energetyków, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zapraszamy do udziału w Konkursie Wiedzy o Energetyce.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
– części teoretycznej odbywającej się online,
– części projektowej, która zakończy się prezentacją prac uczestników przed komisją konkursową (druga część na chwilę obecną planowana jest jako stacjonarna i odbędzie się na Politechnice Warszawskiej).

Na zakres materiału, który obejmuje konkurs, składa się ogólna wiedza z zakresu energetyki, odnawialnych źródeł energii, trendów we współczesnej energetyce, transformacji energetycznej oraz ekologii. Do rozwiązania niektórych zadań potrzebna będzie wiedzą z zakresu matematyki na poziomie podstawowym maturalnym.

Kalendarz konkursu w edycji 2024:

15.01.2024 – 26.02.2024 – Rejestracja uczestników
04.03.2024 – Pierwszy etap konkursu
04.03.2024 – Ogłoszenie wyników pierwszego etapu
25.03.2024 – Termin nadsyłania prezentacji do drugiego etapu konkursu
08.04.2024 – Prezentacja rozwiązań
08.04.2024 – Ogłoszenie laureatów konkursu

Nagrodą główną jest indeks uprawniający do przyjęcia na studia na kierunku Energetyka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej poza regularną procedurą rekrutacyjną. Przewidziane są też atrakcyjne nagrody rzeczowe dla finalistów i laureatów, m.in. tablet.

Wydarzenie na Facebooku: fb.me/e/6wyjHJZDt

Na zgłoszenia czekamy do 26 lutego na maila: konkursenergetyczny.meil@pw.edu.pl

Strona konkursu, gdzie znaleźć można więcej szczegółów: www.kne.pw.edu.pl/kwoe

Na zdjęciu plakat promujący konkurs.