Dzień Przyrodnika

W piątek 24 maja, w ramach Europejskiego Dnia Parków Narodowych, gościliśmy w naszej szkole dr Annę Dudek z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to coroczne święto obchodzone w państwach Unii Europejskiej i nieunijnych państwach Europy upamiętniające utworzenie pierwszego w Europie parku narodowego – Sarek (Szwecja). Pani doktor wygłosiła dla uczniów wykład: „Współczesne wyzwania ochrony parków narodowych w Afryce”.

Na przerwach uczniowie z „biolchemów” zapraszali do wzięcia udziału w Kole Fortuny, a zespół nauczycieli geografii – do konkursu i odpowiedzi na pytania związane z plakatami parków narodowych Europy. Po południu chętni uczniowie odkrywali florę okolic Zamoyskiego.