Kurs w Barcelonie

Wyjazd odbywa się w ramach akcji Mobilność kadry edukacji szkolnej programu Erasmus+ i umożliwia uczestnictwo w kursie metodycznym. Jego pierwsza, trzydziestogodzinna część – Integrating Creativity and Innovation into Teaching – trwała od 4 do 9 lipca. Zajęcia odbywały się w Europass Academy of Creativity w Barcelonie w około piętnastoosobowej międzynarodowej grupie nauczycieli. Koncentrowały się wokół zagadnienia kreatywności i innowacyjności w dydaktyce, w tym z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej. Były prowadzone metodami aktywnymi, a część z nich poza salą zajęciową, w takich miejscach, jak ogród Uniwersytetu w Barcelonie czy Museum Nacional d’Art de Catalunya. Poza godzinami zajęć był czas na zwiedzanie miasta. Na zdjęciach – La Pedrera, Barrio Gótico, Rambla de Catalunya i Camp Nou.

Drugi tydzień kursu Creativity, Innovation, Motivation and new Teaching Methodologies trwającego do 15 lipca w Barcelonie to okazja do dalszego rozwoju kompetencji dydaktycznych i zwiedzenia kolejnych miejsc. Na zdjęciach – port z Muzeum Historii Katalonii w tle i La Sagrada Familia. (Piotr Wronka)

Na zdjęciu uczestnicy kursu podczas zajęć.