Wykład „Jakość powietrza w pomieszczeniach”

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska serdecznie zaprasza w ramach umowy patronackiej na wykłady otwarte, na które uczniowie będą mogli uczęszczać wraz ze studentami wydziału.

Pierwszym z cyklu jest wykład “Jakość powietrza w pomieszczeniach“, realizowany na studiach magisterskich kierunku: Inżynieria Środowiska, na specjalności Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo Wentylacja.

Termin wykładu: 20 lutego 2024 r., 14:15-16:00.
Wykład odbędzie się w sali 231.

Pan dr inż. Jerzy Sowa nakreśli m.in. rys historyczny i przedstawi najnowsze trendy badawcze oraz wyjaśni, czym jest tytułowa jakość powietrza w pomieszczeniach.

Na wykładzie dowiecie się również m.in.:
– po co człowiek wdycha powietrze?
– skąd wziąć wzorzec idealnego środowiska dla życia człowieka?
– jak dbano o jakość powietrza w pomieszczeniach w starożytnym Egipcie, Izraelu, Grecji, Rzymie i Persji?
– jakie są biozanieczyszczenia generowane przez ludzi i jak mieszaniny lotnych związków organicznych oddziałują na człowieka?
– jaki jest wpływ temperatury i wilgotności na odczuwanie jakości powietrza?
– i wiele, wiele innych, ciekawych rzeczy.