Cyklotron ma już 30 lat!

8 kwietnia  delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Michała Feigla miała zaszczyt uczestniczyć w pierwszym dniu obchodów 30. rocznicy uzyskania pierwszej wiązki jonów z Warszawskiego Cyklotronu.

Uroczysta sesja jubileuszowa poprowadzona została przez dr Pawła J. Napiorkowskiego, który powitawszy gości z kraju i z zagranicy, w tym prof. Marię Mrówczyńską (MNiSW) oraz prof. Alojzego Z. Nowaka Rektora UW, uhonorował dwunastu pracowników Cyklotronu za ich zasługi dla UW i SLCJ.

Podczas wydarzenia grupie naszych uczniów z klas III A i III B udało się zobaczyć odsłonięcie tablic upamiętniających dyrektorów tej jednostki naukowej, a po efektownym bankiecie mieliśmy możliwość zwiedzenia Laboratorium i wysłuchania wykładu o historii rozwoju fizyki nuklearnej w Europie.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość udziału w tym podniosłym wydarzeniu, a sam pobyt w jednostce badawczej SLCJ był niezwykle ciekawym doświadczeniem, o którym długo nie zapomnimy. (Aleksandra Szlachciak, klasa III B)

Tags